Strażacy dla Przedszkolaków czyli wizyta Strażaków z OSP Łąkta Górna

Dnia 30.05 przedszkolaki odwiedziły po sąsiedzku strażaków z OSP w Łąkcie Górnej. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego i sprzęt pożarniczy. Dzieci wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego a także gasząc mini pożar.
Na koniec Panowie z OSP złożyli wszystkim dzieciom życzenia z okazji Dnia Dziecka i wręczyli słodki upominek. Dzieci również podziękowały strażakom za miłe i ciekawe spotkanie oraz wręczyły drobny upominek. To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA.

Data dodania: 2023-05-30 13:21:29
Data edycji: 2023-05-30 13:40:55