Stroiki świąteczne - warsztaty florystyczne

Dawno temu, w czasie adwentu, ludzie spotykali się i robili ozdoby świąteczne, w tym stroiki, które sprawiały, że pomimo szarości na zewnątrz, w domach i sercach gościła radość z oczekiwanych świąt i świąteczna atmosfera. Do dnia dzisiejszego stroiki są bardzo popularną ozdobą świąteczną.

W piątkowe przedpołudnie nasze przedszkole odwiedziła pani florystka - Małgorzata Krawczyk, która opowiedziała dzieciom w każdej grupie o tradycji związnej z wykonywaniem stroików, ozdobach świątecznych ale również o specyfice zawodu florysta.

Nasze sale na czas warsztatów stały się pracownią artystyczną a dzieci zamieniły się w małych artystów. Zabawa przy stole pełnym świerkowych gałązek, szyszek, bombek i wstążek była niezwykle atrakcyjna dla przedszkolaków, które wg wskazówek z zapałem tworzyły swoje własne kompozycje poznając przy tym tradycje związane ze zbliżającymi się Świętami.

Przedszkolaki z grupy Puchatki, Sówki oraz Tygryski wspólnie ze swoimi paniami wykonały indywidualne stroiki które ozdobią ich świąteczne stoły w domach, a dzieci z grupy Jeżyki wykonały wspólny stroik na przedszkolny stół wigilijny.

Serdecznie dziękujemy pani Krawczyk za wspólnie spędzony czas oraz Rodzicom za zaopatrzenie dzieci w materiały niezbędne do wykonania bożonarodzeniowych stroików.

Data dodania: 2023-12-17 19:05:44
Data edycji: 2023-12-17 19:43:31