ŚWIATOWY DZIEŃ ROWERU W NASZYM PRZEDSZKOLU

Rower to wspaniały środek transportu. Nie musimy martwić się czy wystarczy paliwa na trasę jak też czy nie zatrzymają nas niespodziewane korki, wystarczy na niego wsiąść i jechać tam, gdzie chcemy. Jazda na rowerze sprzyja nie tylko ochronie środowiska, bo rower nie wydziela trujących spalin, ale przede wszystkim rozwija tężyznę fizyczną, pozwala na spędzanie czasu na świeżym powietrzu i przyczynia się do propagowania zdrowego trybu życia.

03.06 wszystkie przedszkolaki pojawiły się w przedszkolu ze swoimi rowerami, aby wspólnie świętować Światowy Dzień Roweru. Obchody tego dnia dzieci rozpoczęły od zajęć w sali gdzie wzięły udział w multimedialnej prezentacji na temat historii roweru oraz zasad bezpiecznej jazdy na rowerze. Dzieci miały możliwość obejrzenia zdjęć oraz filmów, na których prezentowane były historyczne modele rowerów oraz zapoznały się z dokładną budową urządzenia. Przedszkolaki rozpoznawały też znaki drogowe oraz przypominały sobie zasady ruchu drogowego. Aktywne przedszkolaki otrzymały też  dyplomy  i medale.

Na zakończenie wszystkie dzieci udały się na plac przy przedszkolu, gdzie cieszyły się jazdą. Każdy mógł pochwalić się przed kolegami swoimi umiejętnościami. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z obchodów...

https://przedszkole-publiczswiatowy-dzien-roweru w naszym-przedszkolu-GALERIA

Data dodania: 2024-06-03 17:04:08