Tłusty czwartek - święto łasuchów

"...Czwartek tłusty dniem rozpusty,

każdy zajada pączek tłusty.

Czy to jeden czy to dwa,

a czasem ile się da...."

Czwartek 8 lutego 2024 roku był dniem bardzo słodkim. Tłusty czwartek  jest niewątpliwie świętem wszystkich łasuchów.  Dzieci z grupy ,,Jeżyki” uczestniczyły w zajęciach podczas których poznały historię tłustego czwartku, rodzaje zapustnych smakołyków a następnie dokonały słodkiej degustacji. Dzieci z grupy ,,Puchatki” wykonały prace plastyczne - zaprojektowały ich wymarzone donaty które starannie ozdobiły. Wszystkie dzieci skosztowały słodkich pączków z cukrem pudrem oraz pysznym nadzieniem.

Dzisiejszy dzień to była doskonała okazja do wspaniałej zabawy, ale także do rozbudzania zainteresowania polskimi tradycjami.

Tłusty czwartek

Data dodania: 2024-02-08 17:24:28