Uroczystość z okazji Święta Niepodległości

Kto ty jesteś?
 – Polak mały…

Dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Joanna Sroka, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Następnie dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości oraz zaprosiła przedszkolaków do odśpiewania Hymnu. Przedszkolaki z wszystkich grup zaprezentowały program artystyczny: Tygryski oraz Sówki patriotyczny montaż słowno – muzyczny, Puchatki taniec  z  biało – czerwonymi chustami oraz Jeżyki - piosenkę o Polsce. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Data dodania: 2022-11-10 11:12:00
Data edycji: 2022-11-10 11:13:41