''Witaj majowa jutrzenko...'' - akademia z okazji świąt majowych

"Była wiosna, wiosna wkoło, nadszedł cudny maj,

Pełne pieśni każde sioło, świat się zmienił w raj!..."

Maj to piękny miesiąc, w którym obchodzimy ważne dla naszego kraju wydarzenia. Pierwszym z nich jest Święto Flagi, obchodzone 2 maja a następnie Narodowe Święto Trzeciego Maja, obchodzone w rocznicę uchwalenia Konstytucji.

Ważne jest, aby juz od najmłodzszych lat kształtować u dzieci poczucie przynależności narodowej oraz patriotyzm. Na kilka dni przed tymi ważnymi świętami  przedszkolaki poznawały symbole narodowe - godło, flagę oraz hymn państwowy. Poznawały ważne informacje dotyczące naszego kraju.  Biało czerwone prace plastyczne ozdobiły nasze przedszkole.

30.04 odbyła się uroczysta Akademia z okazji Majowych Świąt. Pani Dyrektor skierowała do przedszkolaków kilka słów o  zbliżających się świętach a następnie przyjmując odpowiednią postawę cała społecznośc przedszkola odśpiewała hymn "Mazurek Dąbrowskiego". Sówki, Tygryski, Puchatki i Jeżyki zaprezentowały przepełniony patriotyzmem program artystyczny, który wprowadził wszystkich w podniosły charakter zbliżających się majowych dni.

Data dodania: 2024-04-30 11:18:18
Data edycji: 2024-04-30 11:40:53