Wycieczka do gospodarstwa w Rozdzielu

06.10  dzięki uprzejmości Pani Elżbiety Kukla oraz jej mamy Pani Barbary Szewczyk grupa Tygrysków i Sówek miała dzień pełen wrażeń, domowych smakołyków oraz cudownego spotkania z przepiękną naturą. Przedszkolaki udały się na wycieczkę do Rozdziela, do gospodarstwa państwa Barbary i Stanisława Szewczyk. Wcześniej wstąpiliśmy do miejscowego kościoła gdzie pokrótce jego historię opowiedziała nam Pani Ela.

Na gospodarstwie dzieci mogły zobaczyć jak robi się pyszny wiejski chleb, jakich narzędzi potrzeba, aby taki chleb upiec w prawdziwym piecu. Takiego pysznego chlebka oraz innych smakołyków (wiejskiego serka, masła, ciasta drożdżowego z owocami) dzieci mogły później posmakować, a wręcz zajadać się, bo Pani Basia i Pani Ela przygotowały niemałą ucztę. Po całym gospodarstwie oprowadził nas Pan Piotr, który pokazał nam zwierzęta, maszyny rolnicze oraz opowiedział o nich. Jeszcze raz dziękujemy Pani Eli, Pani Basi oraz Panu Piotrowi za tak atrakcyjnie spędzony czas oraz za pyszny chlebuś, który świeżo upieczony dotarł do naszego przedszkola.

wycieczka-do-gospodarstwa-w-rozdzielu-galeria

Data dodania: 2022-10-06 20:32:41