Wycieczka do Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach

25.01 dzieci z grupy Tygryski a także 29.01 dzieci z grupy Sówki wybrały się do Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Wizyta przedszkolaków w  obserwatorium odbyła się w formie prelekcji astronomicznej. Dzieci siedząc w wygodnych fotelach mogły obserwować gwiaździste niebo wyświetlane bezpośrednio na kopule obiektu za pomocą projektora oraz rzutników multimedialnych. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną na temat budowy Układu Słonecznego, lotów kosmicznych, pracy astronautów oraz funkcjonowania człowieka w stanie nieważkości. Prelegenci w przystępny sposób wyjaśnili przedszkolakom teorię interesujących zjawisk astronomicznych. Atrakcyjnym uzupełnieniem prelekcji i pokazów astronomicznych był seans w Planetarium. Wszyscy z zainteresowaniem uczestniczyli w lekcji astronomii. Naładowani „kosmiczną energią” wróciliśmy do przedszkola. Wrażenia z wizyty w Obserwatorium Astronomicznym na pewno będą niezapomniane a niejeden przedszkolak będzie miał marzenie zostać kosmonautą.

Wycieczka-do-obserwatorium-astronomicznego-w-niepolomicach-TYGRYSKI

Wycieczka-do-obserwatorium-astronomicznego-w-niepolomicach-SÓWKI