Wycieczka do Zamku w Nowym Wiśniczu

27.10 Tygryski i Sówki wybrały się do Zamku w Nowym Wiśniczu. Wycieczkę rozpoczęliśmy od podziwiania pięknej jesiennej przyrody a następnie wraz z Panią przewodnik udaliśmy się na zwiedzanie wiśnickiego zamku. Najpierw weszliśmy na dziedziniec główny, gdzie nasza przewodniczka w bardzo ciekawy sposób opowiadała nam o odległych czasach, kiedy to na zamku zamieszkiwali Królowie, odbywały się przyjęcia oraz bale ,trwające aż 14 dni.  Dzieci zadawały mnóstwo pytań, co świadczyło o ich zaciekawieniu historią. Przedszkolaki obejrzały różne komnaty np. jadalnię, salę spowiedzi, kuchnie, zobaczyły dawne stroje i suknie balowe. Pani przewodniczka opowiedziała o wieży królowej Bony oraz wyjaśniła dlaczego tak została nazwana. W odległym zakamarku zamku dzieci dostrzegły Białą Damę, która niegdyś zgubiła swoje perły i szuka ich na zamku po dzień dzisiejszy.

Pełni nowych, ciekawych wiadomości odpoczęliśmy chwilkę na placu zamkowym i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

wycieczka-do-zamku-w-nowym-wisniczu-galeria

Data dodania: 2022-10-27 21:48:07