XI Konkurs Recytatorsko-Krasomówczy w Lipnicy Murowanej

23 marca 2023r. odbył się XI Powiatowy Konkurs Recytatosko-Krasomówczy w Lipnicy Murowanej pod honorowym patronatem Wójta Gminy Lipnica Murowana Tomasza Gromali.

"Ruch, sport, gimnastyka - porcja zdrowia dla smyka" to hasło tegorocznego konkursu, gdzie dzieci 5 i 6-letnie prezentowały utwory promujące ruch i zdrowe odżywianie.

Celem konkursu zorganizowanego przez Przedszkole Samorządowe w Lipnicy Murowanej było m.in. promowanie zdrowego stylu życia, popularyzacja aktywności fizycznej oraz promowanie utalentowanych dzieci.

Poziom umiejętności jaki zaprezenowali uczestnicy konkursu był bardzo wysoki, dzieci wykazały się ponadprzeciętną zdolnością deklinacji wierszy oraz niezwykłą pamięcią.

Nasze przedszkole reprezenowała Weronika Krawczyk z grupy Sówki oraz Oliwier Pyrz z grupy Tygryski. Zarówno Weronika jak i Oliwier zasługują na wielkie brawa za bezbłędne opanowanie tekstu oraz piękną recytację podczas konkursu.

Jury tegorocznego konkursu miało niezwykle trudne zadanie, aby wyłonić laureatów. Dyrektor przedszkola w Lipnicy Murowanej Pani Monika Kruk pogratulowała wszystkim uczestnikom przygotowania i pięknej recytacji wierszy. Następnie przewodnicząca Jury Pani Alicja Świątek wręczyła wszystkim dzieciom bioracym udział w konkursie pamiątkowe dyplomy i słodkie co nieco a laureatom nagody rzeczowe.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Weronika za swoją prezentację wiersza zdobyła III miejsce. Gratulujemy!

xi-konkurs-recytatorsko-krasomowczy-w-lipnicy-murowanej-galeria

Data dodania: 2023-03-23 15:14:37