XII Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Krasomówczy w Lipnicy Murowanej

22 marca 2024r. odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatosko-Krasomówczy w Lipnicy Murowanej pod honorowym patronatem Wójta Gminy Lipnica Murowana Tomasza Gromali oraz Komendanta Powiatowej Policji w Bochni Inspektora Jerzego Polczyka.

"Bezpieczny Przedszkolak" to hasło tegorocznego konkursu, gdzie dzieci 5 i 6-letnie prezentowały utwory na temat bezpieczeństwa oraz właściwego i bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach.

Celem konkursu zorganizowanego przez Przedszkole Samorządowe w Lipnicy Murowanej było m.in. poszerzenie wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych, zwiększenie świadomości na temat zagrożeń czyhających na dzieci w wieku przedszkolnym, promowanie utalentowanych dzieci.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności recytatorskich, dzieci wykazały się ponadprzeciętną zdolnością deklamacji wierszy oraz niezwykłą pamięcią.

Nasze przedszkole, po wcześniejszych eliminacjach wewnątrzprzedszkolnych reprezenowała Helenka Guzik z grupy Sówki oraz Amelka Wątrąba z grupy Puchatki. Zarówno Helenka jak i Amelka zasługują na wielkie brawa za bezbłędne opanowanie tekstu oraz piękną recytację podczas konkursu. Już sam udział w Powiatowym Konkursie Recytatorsko-Krasomówczym świadczy o wysokich umiejętnościach dziewczynek.

Jury tegorocznego konkursu będac pod wrażeniem wystepów małych artystów miało niezwykle trudne zadanie, aby wyłonić laureatów. Wójt Gminy Lipnica Murowana Pan Tomasz Gromala oraz  Dyrektor przedszkola w Lipnicy Murowanej Pani Beata Pajor pogratulowali wszystkim uczestnikom przygotowania i pięknej recytacji wierszy. Następnie przewodnicząca Jury Pani Alicja Świątek po ciepłych słowach uznania wręczyła wszystkim dzieciom bioracym udział w konkursie pamiątkowe dyplomy i upominki a laureatom nagody rzeczowe.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród laureatów tegorocznego konkursu znalazła się Helenka zdobywając Grand Prix  w kategorii dzieci 6-letnich. Gratulujemy!

xii-powiatowy-konkurs-recytatorsko-krasomowczy-w-lipnicy-murowanej-GALERIA

Data dodania: 2024-03-22 20:20:36