XIX GMINNY FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ ''Zaczarowany Świat Zmysłów''

Dnia 25 kwietnia w Przedszkolu Publicznym w Łąkcie Górnej odbył się XIX Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej pod hasłem „Zaczarowany Świat Zmysłów ". W Festiwalu wzięły udział dzieci z przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Żegocina prezentując swoje umiejętności wokalne.

Przybyłe dzieci, ich wychowawców i opiekunów oraz zaproszonych gości powitała w przedszkolu dyrektor Przedszkola Publicznego pani Joanna Sroka. Wyraziła radość z organizacji i poinformowała, że na uczestników tegorocznego Festiwalu czekają ciekawe atrakcje. Podziękowała również sponsorom, którzy wsparli organizację Festiwalu. W rolę konferansjera wcieliła się pani Małgorzata Matras, która poprowadziła całą uroczystość.

Głównym celem festiwalu było rozwijanie i kreatywne podejście do tematyki zmysłów u dzieci, a także kształtowanie wielozmysłowego poznania świata przez dzieci.

Występy artystyczne rozpoczęły dzieci z grupy "Tygryski" oraz "Sówki" z Łąkty Górnej, które otworzyły całą uroczystość prezentując wiersze o wszystkich pięciu zmysłach, a także śpiewając piosenkę ,,Pięć zmysłów mam".

Następnie dzieci ze wszystkich przedszkoli kolejno zaprezentowały utwory o tematyce związanej ze zmysłami: „Owocowy rock and roll" (gr. Tygryski, Łąkta Górna), "Dłonie" (gr. Mali Odkrywcy, Bytomsko), ,,Księżycowy kamień" (przedszkolaki z Rozdziela) ,,Nos do góry" (gr. Motylki z Żegociny) i ,,Świat muzyką malowany" (gr. Sówki, Łąkta Górna). Dzieci z poszczególnych grup po zaprezentowaniu swoich utworów przygotowały dla pozostałych przedszkolaków zagadki smakowe, słuchowe, dotykowe, a także pokaz świateł.

Na zakończenie części artystycznej wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody, a także puchary za piękne występy.

Po krótkiej ceremonii wręczenia nagród i dyplomów przez pana Wójta Wojciecha Wronę oraz dyrektor Joannę Srokę, dzieci zostały zaproszone na poczęstunek, a później do wspólnej zabawy z animatorami z firmy Animek.

Oprócz wszystkich pracowników przedszkola w przygotowanie imprezy włączyli się także rodzice. Dzięki nim i hojności sponsorów można było na wysokim poziomie zorganizować imprezę, przygotować upominki dla każdej grupy i smakołyki dla przedszkolaków.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim dzieciom, nauczycielom i gościom za obecność na XIX Gminnym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą impręzę:

• Rodzicom
  • Firmie Appol