XV GMINNY RAJD PRZEDSZKOLAKA W ROZDZIELU

12 czerwca dzieci 6-letnie z grupy Sówki i Tygryski wybrały się do Rozdziela na XV Gminny Rajd Przedszkolaka zorganizowany przez Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Bł Karoliny Kózkówny w Rozdzielu.

Na rajd przybyły najstarsze przedszkolaki z terenu gminy. Wspólne wędrowanie dzieci rozpoczęły na Przełęczy Widoma skąd wraz z przewodnikiem Panem Jarosławem Orłem podążały czarnym szlakiem na szczyt Cuba. Po zdobyciu szczytu dzieci zeszły na łąkę gdzie na przedszkolaki czekał gość, pszczelarz - Pan Paweł Michura - Prezes Koła Pszczelarzy w Laskowej, który przybliżył zebranym pracę pszczelarzy oraz opowiedział jaką rolę pełnią pszczoły w przyrodzie, a także zaprezentował dzieciom pszczoły wraz ich królówą.

Po krótkim odpoczynku uczestnicy rajdu zeszli na plac przyszkolny, gdzie zebrane dzieci powitała Pani Dyrektor Katarzyna Cudejko, wręczając przedszkolakom upominki i dyplomy za udział w rajdzie. Następnie głos zabrała Pani Sekretarz Joanna Pyrz, która pogratulowała dzieciom ukończenia rajdu i życzyła dobrej zabawy.

Kolejnym punktem świętowania były przygotowane zabawy na świeżym powietrzu takie jak: malowanie twarzy, bańki mydlane, tworzenie bransoletek, zawody i konkurencje sportowe z nagrodami, które zapewnili organizatorzy. Na wszystkie dzieci czekał również poczęstunek: kiełbaski, wata cukrowa, gofry i słodkie deserki, o które zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rozdzielu i rodzice przedszkolaków.

Impreza była bardzo udana i pełna wrażeń a dzieci wróciły do przedszkola w świetnych humorach.

Pani Dyrektor i całej społeczności Szkoły Podstawowej w Rozdzielu dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony czas.

xv-gminny-rajd-przedszkolaka-w-rozdzielu-GALERIA

Data dodania: 2024-06-12 17:41:08